Enstitü Hakkında
  • HIZLI ERİŞİM
  • EN
  • captcha captcha

Tanıtım

T.C. Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2002–2003 Eğitim-Öğretim Bahar yarıyılında kurulmuştur. Halen 4 Anabilim ve 5 Anasanat Dalı olmak üzere 2 Sanatta Yeterlik, 1 Doktora programı ve 12 dalda tezli ve tezsiz Yüksek Lisans programıyla eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Enstitümüz ilk mezunlarını 2003–2004 bahar yarıyılında vermiştir. O ilk adımdan bugüne önemli sayıda mezunumuz seçkin firmalarda iş hayatına atılmış olup, bir kısmı da T.C. Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans yapmanın yarattığı ivme ile kariyerinin üst basamaklarına doğru emin adımlarla tırmanmaktadır. Akademik alanı tercih eden bazı mezunlarımız ise çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi olarak iş bulmuş veya Doktora / Sanatta Yeterlik çalışmalarına başlamışlardır. Türk Müziği Anasanat Dalından mezunlarımızın bir kısmı ise halen özel ilköğretim okullarında öğretmen olarak çalışmaktadırlar.

Sosyal Bilimler Enstitümüz, çağın gerektirdiği doğrultuda yeni dallar açarak ve alanlarının en yetkin isimlerinden kurulu öğretim üyesi kadrosuna yeni üyeler katarak hızla ve güvenle gelişimini sürdürmektedir.